BEZPŁATNE BADANIA KARDIOLOGICZNE

Szpital Powiatowy w Gryfinie wraz ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie zaprasza na bezpłatne badania w kardiobusie.
"Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów zarówno w Polsce jak i na świecie. Mimo postępów w diagnostyce i leczeniu, w naszym kraju co roku z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego umiera ok. 200 tysięcy osób. Aby w pełni cieszyć się zdrowiem bardzo ważna jest profilaktyka, czyli działanie mające na celu zapobieganie poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, kontrolowanie czynników ryzyka, wczesne ich wykrywanie i leczenie.” Mówi Pan Paweł Starczewski - Lekarz, spec. chorób wewnętrznych, kardiolog. W Kardiobusie, każdy pacjent będzie miał możliwość wykonania badania EKG rozszerzonego o analizę SATRO.
Projekt SATRO to system nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej oparty o nowy model elektrycznej pracy serca. Model ten został opracowany w Instytucie Badań Fizykomedycznych w Poznaniu. SATRO umożliwia wczesne wykrycie zmian niedokrwiennych mięśnia sercowego, które stanowią jeden z problemów krajów rozwiniętych. "
Badania odbędą się 16 maja 2018 r. w Gryfinie przy Starostwie Powiatowym ul. Sprzymierzonych 4. Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 914169098.