Terapia zajęciowa w ZPOP

Od listopada br. pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego uczestniczą w terapii zajęciowej prowadzonej przy udziale Tadka Wasilewskiego. W ramach zajęć pacjenci wspólnie z personelem śpiewają i grają na instrumentach. Ten rodzaj muzykoterapii jest prowadzony w ZPOP cyklicznie raz w miesiącu. Poniżej fotorelacja z zajęć, które odbyły się 9 grudnia 2014 r.


W dniu 24 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbyło się Wspólne Posiedzenie Stałych Komisji Rady Powiatu. Spotkanie dotyczyło koncepcji budowy nowego szpitala. Prezes "Domu Lekarskiego" S.A. Dariusz Piotrowski przedstawił prezentacje dotyczącą wariantów budowy nowego budynku szpitala, przy ul. Parkowej w Gryfinie oraz koszty i terminy tego przedsięwzięcia.

Ponadto drugim ważnym punktem omawianym na spotkaniu Komisji była prezentacja Zachodniopomorskiego Klastra Medycznego "iSYNERGIA", do którego przystąpił Powiat Gryfiński. Klaster medyczny zrzesza w swoich szeregach podmioty wspólnie działające w województwie zachodniopomorskim na rzecz rozwoju obszaru na płaszczyźnie medycznej. 
Prezentacji założeń celów i korzyści przystąpienia do klastra przedstawiła Beata Najda Członek Zarządu ZKM „iSYNERGIA”.

W posiedzeniu uczestniczyli również: Prezes Zarządu „Szpitala Powiatowego w Gryfinie” Spółka z o.o. Edyta Nowotarska, Zastępca Dyrektora szpitala ds. administracyjno – technicznych Małgorzata Szewczuk oraz członkowie Rady Nadzorczej Szpitala Mieczysław Sawaryn i Jacek Chmielewski i Przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położonych Elżbieta Dudarewicz.

źródło: http://www.gryfino.powiat.pl/index.php/wydarzenia-lokalne/1374-wspolne-posiedzenie-stalych-komisji-rady-powiatu


Udział pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół

Dnia 16 października 2014 r. reprezentacja Pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie – Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie brała czynny udział w cyklicznej, corocznej imprezie "Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół". Pacjenci na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystawili przedstawienie muzyczne pod tytułem "Piosenka jest dobra na wszystko". Przedstawienie zostało przygotowane w ramach terapii zajęciowej pod kierownictwem Agnieszki Kwietniewskiej - Dobrowolskiej i Małgorzaty Juszy. Artyści, personel i zaproszeni goście bawili się wspaniale, wszystkim udzieliła się niesamowita, pozytywna energia.


Mammografia w Gryfinie 

W sobotę 27 września Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. gościł mammobus z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pacjentki z Gryfina wykonały bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktycznego „PRZEŻYJMY JAK NAJDŁUŻEJ” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Z badań skorzystały panie w wieku 45-49 lat i 70 +.

O kolejnych przyjazdach mammobusu Szpital będzie informował na stronie www.szpital-gryfino.pl

 


Konsultacje społeczne 

W dniu 13 sierpnia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne z pacjentami Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o.

Ze strony Szpitala obecni byli Edyta Nowotarska – Prezes Zarządu, dr Janusz Syfert – z-ca Dyrektora ds. medycznych, Małgorzata Szewczuk – z-ca Dyrektora ds. administracyjnych, dr Dorota Rydzewska – Ordynator oddziału medycyny paliatywnej, dr Maciej Cukierman – Kierownik Izby Przyjęć.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Gryfinie był obecny Wojciech Konarski – Starosta Powiatu Gryfińskiego.

Konsultacje społeczne zostały zorganizowane, ponieważ osoby zarządzające Szpitalem chcą poznawać opinię pacjentów i ich rodzin o poziomie opieki medycznej świadczonej w Szpitalu, o ich spostrzeżeniach i odczuciach w trakcie leczenia, obawach i pomysłach na to, co można jeszcze zmienić, aby poziom opieki był wyższy. Tematem pierwszych konsultacji było funkcjonowanie  Izby Przyjęć.

W spotkaniu wzięły udział dwie panie: siostra pacjentki oddziału wewnętrznego i oddziału medycyny paliatywnej oraz pacjentka oddziału ginekologiczno-położniczego.

W trakcie rozmowy osoby kierujące Szpitalem otrzymały wiele cennych uwag zarówno o funkcjonowaniu Izby Przyjęć jak i oddziałów szpitalnych.

Podkreślono, że warto jest brać udział w takich konsultacjach, bo jest to odpowiednia forma przekazywania uwag. Spotkania tego typu będą organizowane cyklicznie.

 


Gryfino, lipiec 2014

PODZIĘKOWANIE

Na ręce Dyrekcji Szpitala w Gryfinie

pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wspaniałą opiekę, jaką miała moja mama Stanisława Wołodkowicz podczas przebywania w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gryfinie (lipiec 2013-maj 2014).

Listem tym pragnę wyrazić swoją ogromną wdzięczność dla pana Ordynatora Oddziału oraz dla całego zespołu terapeutycznego, którzy sprawowali pieczę nad zdrowiem i samopoczuciem mojej mamy.

W szczególności wyrażam wdzięczność dla pani rehabilitantki, pań pielęgniarek oraz pań pomagających, za ich oddanie, serdeczność, troskę, za profesjonalizm i ogromne serce, za stworzenie bardzo pozytywnej i prawie rodzinnej atmosfery swoim pacjentom.

W ciągu całego okresu pobytu mamy w ZOL byłam zachwycona funkcjonowaniem tego oddziału. Wielokrotnie odwiedzałam mamę, o różnych porach dnia, bez jakiejkolwiek regularności, w różne dni tygodnia w zależności od moich możliwości – spotykałam się tylko z wyrozumiałością i uśmiechem osób pracujących. Mama była zawsze tak samo zadbana i wypielęgnowana, niezależnie od tego, która zmiana miała dyżur i zawsze widziałam pracujący dany zespół na salach, u pacjentów. Mimo schorzeń i dolegliwości mojej mamy, które uniemożliwiły mi sprawowanie opieki – stres związany z przebywaniem w obcym miejscu został zniesiony do minimum. Mama była spokojna, zadowolona z opieki, na nic się nie skarżyła. Cały personel znał wszelkie indywidualne zachowania i potrzeby mamy, jak i reszty pacjentów. Wszyscy pracownicy podchodzili do tych schorowanych starszych ludzi z wielkim szacunkiem i ogromnymi pokładami ciepła i cierpliwości. Miła atmosfera stworzona pacjentom, włączone radio prawie w każdej sali, kwiaty na parapetach, tematyczne dekoracje i kolorowe stroiki, czyste sale, a przede wszystkim zadbani i starannie dopilnowani pacjenci – są efektem ogromu pracy i zasługą całego, bardzo zgranego zespołu. Miałam wrażenie, jakby moja mama przebywała w placówce wzorcowej, skąd inni powinni brać przykład, jak może wyglądać ZOL. Uważam, że należałoby dołożyć wszelkich możliwych starań i środków, aby tak wspaniały zespół pozostał w całym swoim składzie i kontynuował swoje jakże wspaniałe dzieło oraz aby ich trud i praca – znacznie wychodzące poza wymagane standardy opieki – zostały docenione i nagrodzone.

Bardzo wdzięczna córka, Dorota Myślak.


Oddział Medycyny Paliatywnej

Szpital Powiatowy w Gryfinie Spółka  z o.o. powiększa zakres świadczonej opieki medycznej. Od 01 lipca rozpocznie działalność Oddział Medycyny Paliatywnej  zlokalizowany w Gryfinie przy ulicy Armii Krajowej 8. Na początek do dyspozycji pacjentów przygotowano 5 łóżek.
Do objęcia pacjenta opieką paliatywną i hospicyjną niezbędne jest jest skierowanie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Natomiast ostateczną decyzję o przyjęciu chorego na oddział podejmuje lekarz specjalista medycyny paliatywnej.
Świadczenia opieki paliatywnej i hospicyjnej są udzielane pacjentom cierpiącym na nieuleczalne i postępujące schorzenia. W zakresie tych świadczeń pacjentowi nieodpłatnie gwarantowane są świadczenia udzielane przez lekarzy oraz pielęgniarki, gwarantowane jest leczenie farmakologiczne, leczenie bólu oraz leczenie innych objawów somatycznych.
Ponadto zapewniana jest opieka psychologiczna nad pacjentem i jego rodziną, rehabilitacja i niezbędne badania diagnostyczne, wynikające z przebiegu choroby, a także zaopatrzenie w wyroby medyczne.
Dodatkowo pacjentów paliatywnych otacza się  opieką wyręczającą, która polega na przyjęciu do oddziału medycyny paliatywnej chorych, którzy nie znajdują się na stałe pod opieką udzielaną w warunkach stacjonarnych, na okres nie dłuższy niż 10 dni.

Fotorelacja z uroczystego otwarcia oddziału:

Wywiad z Dorotą Rydzewską – ordynatorem oddziału:

http://www.youtube.com/watch?v=92JmXIdstxQ&feature=youtu.be


Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 

 

W dniach 21-23.05.2014 r. reprezentacja pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie - Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Psychiatrycznego z Nowego Czarnowa brała udziałw kwalifikacjach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup, które odbyły się w Niechorzu.

Reprezentacja Szpitala Powiatowego była żeńsko – męska, mimo debiutu w tej prestiżowej imprezie sportowej były pierwsze sukcesy. Pacjenci dopingowani przez personel Zakładu wygrali dwa z sześciu meczy w grupie D. Radość była wielka i pozostała miłość do tego rodzaju terapii. Z rąk organizatorów Kapitan drużyny otrzymał pamiątkowy puchar a wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami pamiątkowe medale. W trakcie trwania całej imprezy towarzyszyła niesamowita atmosfera – czas na chwile się zatrzymał. Personel i sami zawodnicy doświadczyli „ zwykłego sportu w wykonaniu niezwykłych ludzi”. Pacjenci otrzymali również piłkę, która służy do dalszych treningów. Przygotowujemy się do następnych kwalifikacji w roku 2015.

  


Jak wypadają Białe soboty...

 

 

Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. zorganizował w ubiegłym roku akcję pod nazwą „biała sobota”. W listopadzie i grudniu 2013 r. mieszkańcy Kołbacza, Widuchowej, Bani i Chojny mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u lekarzy specjalistów, którzy przyjechali do tamtejszych przychodni rodzinnych. Byli to: chirurg, ginekolog, laryngolog, urolog, ortopeda, okulista oraz rehabilitant. Pacjentki mogły wykonać bezpłatną cytologię. Wykonano również pomiary ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, ekg oraz badanie poziomu cholesterolu. Łącznie przebadano 251 osób. W związku z tak dużym powodzeniem, jakim cieszyły się ubiegłoroczne „białe soboty”, specjaliści z przyszpitalnych poradni specjalistycznych pojadą również do pozostałych pięciu gmin powiatu.

Pierwsza w tym roku „biała sobota” organizowana przez Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. odbyła się w Cedyni w  NZOZ „Hipokrates”, ul. Obr. Stalingradu 28.

W godzinach od 8:00 do 16:00 pacjenci mogli skorzystać z badań diagnostycznych wykonywanych przez pielęgniarkę, Panią Teresę Kosibę, tj. ekg, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru we krwi oraz pobranie krwi na badanie poziomu cholesterolu i hemoglobiny glikowanej.

Pacjenci mogli również skorzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów: ortopedy – dr  Jacka Szychlińskiego, urologa – dr Adama Wilkosa oraz kardiologa – dr Anny Jagodzińskiej-Wardy. Badania i konsultacje miały charakter profilaktyczny.

W dniu 26.04.2013 r. zostało przebadanych 131 osób. 44 osoby zostały przebadane przez pielęgniarkę, natomiast 87 osób skorzystało z konsultacji u lekarzy specjalistów.

Ponadto 38 osób zostało zarejestrowanych na kolejną wizytę w Poradniach Specjalistycznych przy Szpitalu Powiatowym w Gryfinie Sp. z o.o.

Drugie spotkanie ze specjalistami odbyło się 17.maja w Trzcińsko-Zdroju. Miejscem, w którym odbyła się akcja była Przychodnia Rejonowa, ul. 2 Lutego 20.
W godzinach od 8:00 do 16:00 pacjenci mogli skorzystać z badań diagnostycznych wykonywanych przez pielęgniarkę, Panią Iwonę Junke, tj. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru we krwi oraz pobranie krwi na poziom cholesterolu.
Pacjenci mogli skorzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów: ginekologa - dr Sławomira Szymańskiego, urologa - dr Adama Wilkosa oraz chirurga - dr Elżbiety Polańskiej.

W organizacji i przygotowaniach brali udział Zastępca Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, Pan Józef Szott oraz właściciele i pracownicy Przychodni Rejonowej.
W czasie akcji przebadano 119 osób. 44 osoby zostały przebadane przez pielęgniarkę, natomiast 75 osób skorzystało z konsultacji u lekarzy specjalistów oraz pobrano 22 cytologie.
Ponadto 42 osoby zostały zarejestrowane na kolejną wizytę w Poradni Specjalistycznej przy Szpitalu Powiatowym w Gryfinie Sp. z o.o.

Kolejne spotkanie odbyło się 31. maja w Przychodni NZOZ Jerzy Nowak w Moryniu.

W godzinach od 9:00 do 15:00 pacjenci mogli skorzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów: ginekologa – dr Sławomira Szymańskiego, ortopedy – dr Jacka Szychlińskiego oraz chirurga – dr Andrzeja Domańskiego. Konsultacje miały charakter profilaktyczny. Pacjentki miały możliwość wykonać bezpłatną cytologię.

W dniu 31.05.2013 r. 68 osób skorzystało z konsultacji u lekarzy specjalistów oraz pobrano 22 cytologie.

Ponadto 45 osób zostało zarejestrowanych na kolejną wizytę w Poradni Specjalistycznej.

Akcja jest finansowana z budżetu Powiatu Gryfińskiego.


5 czerwca 2014 r.

 Podziękowanie

„Chylę czoła przed drobnymi uczynkami – tymi, o których mówi się: „ach, to pestka” albo „to nic wielkiego” – dzięki nim życie ma sens”

Z całego serca pragnę podziękować prowadzącemu mojego męża, doktorowi Pelczarskiemu za wszelką pomoc oraz starania przywracania za wszelką cenę życia w ostatnich ciężkich chwilach oraz za całokształt, za każde przebywanie na oddziale.

Z poważaniem żona i córka

-Imię i nazwisko dziękujących znane szpitalowi-


 Podziękowanie

W czasie 06.05. – 14.05.2014 byłem leczony w Szpitalu Powiatowym z rozpoznaniem ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego. Już w momencie przyjęcia spotkałem się z dużą uprzejmością, życzliwością i współczuciem bólu. Po skierowaniu na Oddział Wewnętrzny byłem wręcz zaszokowany podejściem całego personelu medycznego, uśmiechem i życzliwością oraz podejmowanymi krokami badań w celu dokładnego zdiagnozowania moich dolegliwości. Przez okres 5 dni mogłem dokładnie przyjrzeć się ciężkiej i odpowiedzialnej pracy lekarzy, pielęgniarek oraz podejścia pacjentów do zaleceń lekarzy (palenie tytoniu, dieta) a mimo to nie tracili do nich uśmiechu i dobrego słowa. W trakcie pobytu na Internie odwiedził mnie Pan Doktor chirurg w celu przebadania i postawienia dalszego leczenia. Z takimi lekarzami chciałbym mieć kontakty do moich ostatnich dni. Dnia 11.05.2014 przeniesiono mnie na Oddział Chirurgii, gdzie i tu spotkałem identyczne podejście do pacjenta. Pomimo zakorzenionej opinii o złych szpitalach po tak miłym podejściu personelu medycznego poddałem się zabiegowi bez jakiegokolwiek kompleksu czy strachu. Dziękuję Ordynatorom Oddziału Chirurgii i Oddziału Wewnętrznego za stworzenie wspaniałych zespołów stawiających pacjentów na nogi (pomimo braku szacunku niektórych z pacjentów – tłumaczą to chorobą – którzy potrafią z uśmiechem pomagać chorym. Dla mnie jesteście Wielcy i z szacunkiem działajcie tak dalej. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ.

-Imię i nazwisko dziękującego znane szpitalowi-


 

W dniu 11 maja 2014 roku o godzinie 20.40 w szpitalu im. Jana Pawła II w Gryfinie urodziłam ukochanego synka. W imieniu moim i męża chcemy serdecznie podziękować personelowi, który   w  tym czasie sprawował dyżur. Z całego serca dziękujemy Pani Irenie Lisowskiej, Pani Iwonie Rawickiej, Pani Jadwidze Baranowskiej, Pani Katarzynie Kreft oraz Pani Joli (przepraszamy, nie znamy nazwiska). Wyżej wymieniony zespół wykazał się fachową pomocą i bezcenną opieką. Cieszymy się, że trafiliśmy ,,pod skrzydła" tego szpitala.

 

Magdalena, Grzegorz i Filipek Podleśni

 


 Dyrekcja

Szpitala Powiatowego  w Gryfinie Sp. z o.o.

Podziękowanie dla personelu Oddziału Chirurgii                                            

W związku z moim pobytem na  Oddziale Chirurgii w dniach 10-12.04.2014 pragnę złożyć na ręce Dyrekcji serdeczne podziękowania dla całego personelu szczególne dr Domańskiemu  za zaangażowanie, profesjonalizm oraz fachową opiekę medyczną,  życzliwość, ciepłe słowa.

Pragnę również życzyć dużo siły i cierpliwości do dalszej trudnej pracy.

Panująca  na Oddziale atmosfera, dobra organizacja pracy oraz nienaganna czystość zasługują na uznanie.

Z wyrazami szacunku

Iwona Sujka


Nowy sprzęt od WOŚP

Pod koniec stycznia Oddział Neonatologiczny otrzymał nowoczesny inkubator zamknięty, lampę do fototerapii, stanowisko do resuscytacji oraz nieinwazyjny miernik bilirubiny. W kwietniu na oddział trafi również kardiomonitor. Nowy sprzęt jest darem od Fundacji WOŚP.

Bilirubinometr jest urządzeniem do przesiewowego, nieinwazyjnego przezskórnego pomiaru poziomu bilirubiny, czyli nie pobieramy krwi , co eliminuje stres małych pacjentów. Urządzenie to służy do oznaczania zażółcenia tkanki podskórnej u nowonarodzonych dzieci natychmiast po wykonaniu badania wykonanego w dowolnym miejscu w szpitalu.

Inkubator zapewnia kontrolowane i komfortowe środowisko dla wcześniaków oraz dzieci urodzonych w terminie. Kontroluje on temperaturę, tlen oraz wilgotność, które są istotne w pierwszych godzinach życia.

Stanowisko resuscytacyjne to sprzęt przeznaczony do pracy w pokoju porodowym oraz położniczym, niezbędny podczas oceny funkcji życiowych noworodka zaraz po porodzie, wyposażony w tzw. zestaw pierwszej pomocy przy podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących zdrowia małego pacjenta – czyli głównie wspomaganie oddechowe, ale takie, które zapewni komfort delikatnym drogom oddechowym wymagającego pacjenta.


 Co zabrać na porodówkę...

 

Jeśli zbliża się termin porodu i zdecydowałaś, że Twoje dziecko przyjdzie na świat w naszym szpitalu, to najwyższy czas na spakowanie torby!

 

Co do niej włożyć?

 

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy.

 

Gdy pojawią się pierwsze skurcze i trzeba będzie jechać na porodówkę, nie będziesz miała czasu i głowy do pakowania. Przygotuj się zatem wcześniej. Nawet kilka tygodni!

 

Na porodówce musisz mieć dokumenty: dowód osobisty i kartę przebiegu ciąży.

 

Powinnaś mieć również aktualne wyniki badań: grupę krwi, WR i HBS oraz GBS.

 

Rzeczy potrzebne dla Ciebie do porodu to: dwie koszule na czas porodu i co najmniej dwie rozpinane na czas karmienia, szlafrok lub rozpinany sweter, kapcie, dwie paczki dużych jednorazowych wkładów ginekologicznych (Szpital oferuje zastępczo ligninę), bawełniane lub jednorazowe majtki, przybory toaletowe: ręcznik kąpielowy i zwykły, chusteczki (jeśli masz długie włosy, weź także gumkę), klapki pod prysznic, woda niegazowana w małych butelkach.

 

Szpital zapewnia nieodpłatnie ubranie ochronne i ochraniacze na obuwie dla osoby towarzyszącej.

 

Rzeczy potrzebne dla dziecka po porodzie to:

 

Można mieć ze sobą: chusteczki nawilżane + pampersy, bawełniane body, śpioszki, kaftaniki, kocyk i rożek.

 

W razie braku Szpital oferuje swoje ubranka.

 

Warunki na sali porodowej naszego szpitala:Pokój narodzin wyposażony jest w : 2 łóżka porodowe (łóżka przedzielone są od siebie ścianką), kardiotokografy do monitorowania czynności skurczowej macicy i akcji serca dziecka, kącik noworodka.

 

Rodząca może przebywać na sali porodowej z jedną bliską osobą towarzyszącą nieodpłatnie.

 

Dziecko bezpośrednio po porodzie umieszczane jest na brzuchu matki (kontakt „skóra do skóry”) i ma z nią kontakt jeśli pozwala na to stan matki i dziecka.

 

Na sali położniczej stosowany jest system rooming tzn. zdrowy noworodek przebywa na wspólnej sali z mamą od narodzin do dnia wypisu.

 

Nasz szpital jest placówką I stopnia referencyjności i nie ma możliwości leczenia wszystkich przypadków patologii ciąży i porodu.


Rocznica otwarcia ZOL-u 

 

W dniu 14 lutego 2013 roku odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Gryfinie. W tym roku obchodziliśmy 1 rok działalności naszego zakładu. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Prezes Edytę Nowotarską, zastępcę Dyrektora Małgorzatę Szewczuk, kierownika zakładu Jana Pelczarskiego oraz personel Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Zakład Opiekuńczo – Leczniczy powstał z myślą o pacjentach, u których rozpoznano choroby przewlekłe i którzy wymagają całodobowej pielęgnacji. Jednak trafiają też do niego pacjenci po leczeniu szpitalnym z pełną diagnozą, którzy wymagają dalszej hospitalizacji, ale ze względu na stan zdrowia, niesprawność fizyczną i konieczność kontroli lekarskiej potrzebują pielęgnacji i rehabilitacji. Nasz zakład zapewnia profesjonalną pomoc i opiekę. Cieszymy się że mogłyśmy być z nimi przez rok i życzymy sobie następnych lat.

Personel Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Gryfinie.

 


Otwarcie nowej pracowni RTG

18 grudnia 2013 r. w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie odbyło się otwarcie nowej, cyfrowej pracowni RTG. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały prezes Spółki z o.o. „Szpital Powiatowy w Gryfinie” Edyta Nowotarska i radiolog dr Marlena Mościcka. Nowy aparat cyfrowy ma bardzo szeroki zakres czułości, pozwala na ograniczenie dawki użytego promieniowania, a co za tym idzie następuje ochrona pacjenta przed nadmiernym czasem ekspozycji.

Dodatkowo aparat gwarantuje zdecydowanie lepszą jakość diagnostyczną obrazu tkanek miękkich jak i kostnych, czego nie było przy zdjęciach z zużyciem analogowego RTG. Należy dodać, iż aparat Philips Dura Diagnost Comapct, jest najnowocześniejszym sprzętem nie tylko w Polsce, ale i w Europie.