dodano: 31.08.2017 r.

25 sierpnia 2017 roku w Zakładzie Pielegnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym w Nowym Czarnowie miało miejsce uroczyste przekazanie projektu zamkniętej strefy spacerowej dla pacjentów. Projekt ten został zrealizowany przez wolontariuszy Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra w ramach IV edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Taka przestrzeń spacerowa niewątpliwie wpłynie pozytywnie na rehabilitację pacjentów jak również ułatwi pracę personelu.

Zespołem wolontariuszy kierował Lider Zespołu Iwona Szostak. Zespół wolontariacki składał się z pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra: Katarzyna Choncel, Bogusława Dworczak, Anna Bryn-Zielińska, Renata Chańko, Agata Drajling, Marek Czekan i osób z po za PGE: Katarzyna i Ariel Sosnowscy, Wioleta i Krzysztof Białkowscy, Kamila Listowska, Ryszard Grabas.

W okresie od maja do sierpnia 2017 r. wolontariusze w swoim wolnym czasie własnoręcznie wykonali wszystkie prace przy tym projekcie, m.in. nawieźli i wyrównali ziemię, zasiali trawę, wykonali ogrodzenie, wykonali kwietniki z palet, zasadzili rośliny, osadzili wiatę.

Projekt był finansowany ze środków PGE. Wsparły go również rzeczowo i finansowo okoliczni przedsiębiorcy: Firma Handlowo-Usługowa Radosław Rozworski, Epore Sp. z o.o., PSB Mrówka Gryfino, Stena Recycling Sp. z o.o., Szkółka Roślin Ozdobnych Smętowice, Parker Hannifin Auto-Tech Composites Polska Sp. z o.o., Embud Sp. z o.o., Szkółka roślin Andrzej Zieliński.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Miasta i Gminy Gryfino w osobie pana Grzegorza Jastrowicza Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji oraz Starostwa Powiatowego w Gryfinie w osobie pani Lucyny Zawieruchy i pana Piotra Ignaciuka z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego. Natomiast PGE Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra reprezentowali pani Małgorzata Kaczmarek Kierownik Wydziału Organizacji i Administracji oraz pan Norbert Grudzień Dyrektor Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Psychiatryczny w Nowym Czarnowie reprezentowali pani Anna Tyszkiewicz Pielęgniarka Oddziałowa oraz pan Grzegorz Bogdanowicz Prezes Zarządu Szpitala w Gryfinie. Na uroczystości obecni byli również pracownicy Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o.

Uroczystość umiliły występy podopiecznych zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej oraz pana Tadeusza Wasilewskiego.

Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” realizowany jest przez Wydział Komunikacji Wewnętrznej, CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. i Fundację PGE. Wolontariusze przygotowując projekty, biorą pod uwagę szeroko rozumianą pomoc instytucjom i organizacjom, działającym na rzecz lokalnych społeczności.


dodano: 04.08.2017 r.


dodano: 13.07.2017 r.

Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. zatrudni:

pielęgniarki do pracy w Oddziale Wewnętrznym, Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczo Psychiatrycznym i Izbie Przyjęć,

ratowników medycznych,

opiekunów medycznych oraz salowe.

Forma zatrudnienia i wynagrodzenie do ustalenia.

Kontakt: tel. 91 4162354, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


dodano: 04.07.2017 r.

Z wielką przyjemnością informujemy, że z dniem 4 lipca 2017 r. Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. uruchamia działalność nowej placówki świadczącej specjalistyczne porady lekarskie w Chojnie w nowej lokalizacji. Poradnie: chirurgiczna, ginekologiczno-położnicza, urologiczna, otolaryngologiczna i okulistyczna mieszczą się w Chojnie przy ul. Dworcowej 1 na parterze ( obok Urzędu Pracy). Szpital przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Numer telefonu do rejestracji pozostaje bez zmian: 508 879 146.


dodano: 29.06.2017 r.


dodano: 22.05.2017 r.


dodano: 16.05.2017 r.


dodano: 09.05.2017 r.

Z wielkim żalem żegnamy księdza prałata Bronisława Kozłowskiego, który zmarł 8 maja 2017 roku, wieloletniego kapelana szpitala, oddanego, pełnego ciepła opiekuna naszych pacjentów.


dodano: 08.05.2017 r.


dodano 26.04.2017 r.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.05.2017r. poradnie specjalistyczne w Gryfinie, Chojnie oraz Bielicach będą nieczynne. W podanym dniu rejestracja także nie będzie prowadzona. Za utrudnienia przepraszamy.


dodano: 28.10.2016 r.

 


dodano: 26.10.2016 r.

INFORMACJA

W dniu 31.10.2016r. rejestracja będzie nieczynna.

Z uwagi na urlopy lekarzy w podanym dniu nie zachodzi konieczność zapewnienia rejestracji do poradni*.

*podstawa prawna art. 20 ust. 1b ustawy z dnia 27.08.2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.


dodano: 25.10.2016 r.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu w Gryfinie sprzęt medyczny.

Na wyposażenie placówki trafiło 30 elektrycznych łóżek szpitalnych wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi, 2 materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe z pompą oraz ssak elektryczny, aparat EKG i 4 wózki inwalidzkie.

 


dodano: 24.10.2016 r.


dodano: 11.10.2016 r.

PGE "Pomagamy"

30 września 2016 r. na terenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie odbyła się uroczystość zakończenia projektu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Program realizowany jest przez Departament Komunikacji i Marketingu PGE Polska Grupa Energetyczna SA i Fundację PGE.

Wolontariusze działający w Oddziale Zespołu Elektrowni Dolna Odra w ramach III edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” wybrali na Beneficjenta Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Psychiatryczny w Nowym Czarnowie. Po konsultacjach z pracownikami szpitala stworzyli projekt, który zakładał przygotowanie w otoczeniu Szpitala plenerowego miejsca terapeutyczno-rekreacyjnego. Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu br. i zakończyła 29.09.2016 r.

Wolontariusze wykonali następujące prace: nasadzili rośliny i krzewy ozdobne; zasiali trawę; zakupili, zaimpregnowali i osadzili płotki rabatowe; zakupili altanę w stanie surowym, którą zmontowali, zaimpregnowali i wykończyli gontem, położyli w altance polbruk a zmyślą o osobach na wózkach inwalidzkich i wykonali podjazd do altanki; zakupili wyposażenie altanki (meble technoratanowe); odnowili małą altankę; zakupili i zmontowali nowe ławki; wykonali kwietniki z pni drzew; położyli nowy chodnik również dostosowany do wózków inwalidzkich; uporządkowali teren przy Szpitalu; każdego dnia podlewali rośliny i krzewy ozdobne, grabili teren, tworzyli dekoracje z kamyków, konarów i pni drzew.

Zespół wolontariacki tworzyli: Iwona Szostak – lider zespołu wolontariackiego, Marek Czekan, Tadeusz Fabisiak, Ewelina Fabisiak, Kamila Listowska, Katarzyna Choncel, Sylwia Windak, Małgorzata Pokrzykowska, Agnieszka Kaszuba, Sylwia Korczak, Lidia Karzyńska-Karpierz.

Na uroczystość zakończenia projektu przybyło wielu gości: Wicestarosta Gryfiński Jerzy Miler, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder, Polską Grupę Energetyczną Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA reprezentowali Małgorzata Kaczmarek oraz  Bogusław Jarmuż z Oddziału Elektrowni Dolna Odra. Przybyli również bezpośredni przełożeni członków zespołu wolontariackiego: Rafał Pietraszyński, Krzysztof Blatkiewicz, Józef Mielniczek i Robert Pabiniak. Szpital w Gryfinie reprezentował Prezes Zarządu Grzegorz Bogdanowicz oraz Dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych Małgorzata Szewczuk. Na uroczystości gościli również: ksiądz proboszcz Parafii Pniewo Józef Dudek oraz lekarze ordynatorzy i pielęgniarki oddziałowe Szpitala Powiatowego w Gryfinie.

Spotkanie rozpoczął występ podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie. Prezes Zarządu Szpitala Grzegorz Bogdanowicz dziękując wolontariuszom i darczyńcom powiedział: „Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie ma większego dobra niż zdrowie i życie Człowieka i w naszej codziennej pracy nie ma większej wartości niż ratowanie zdrowia i życia innych ludzi. Dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego nasi pacjenci otaczani są troskliwą opieką. Staramy się zapewnić im jak najlepszy komfort życia i pobytu w tej placówce między innymi poprzez różne procesy terapeutyczne. Jedną z metod wspomagających procesy terapeutyczne jest terapia zajęciowa, która obecnie będzie mogła odbywać się w plenerze. Plenerowe zajęcia terapeutyczne mają pozytywne oddziaływanie na stan psychiczny pacjentów. Otoczenie oddziałuje uspakajająco i odstresowująco. W znacznym stopniu wpływa na proces rehabilitacji, spełnia funkcję relaksacyjną i wyciszającą dla pacjentów. Możliwość takiej terapii zapewnił nam Zespół wolontariacki PGE przekształcając przestrzeń przyszpitalną w zielony zakątek. W imieniu własnym i pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego składam Wolontariuszom serdeczne podziękowania. Jesteście wyjątkowymi ludźmi i w pełni rozumiecie sens i potrzebę misji społecznej, jaką jest wolontariat. Poświęcając swój wolny czas, dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą nasz największy szacunek. Radość tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania. Serdecznie dziękuję również Darczyńcom, którzy wsparli Wolontariuszy rzeczowo i finansowo. Współczesny świat otacza wszechobecna komercja. Wy natomiast potraficie bezinteresownie pomagać innym. Jesteście wzorem do naśladowania.”

Następnie Grzegorz Bogdanowicz i Iwona Szostak wręczyli podziękowania dla firm, które wsparły projekt: Janowi Stefańskiemu z PHU HYDROTECH Szczecin, Radosławowi Rozworskiemu z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego RPR Pniewo, Bożenie i Andrzejowi Zielińskim z Ogrody Zieliński czachów, Barbarze Kawiorskiej i Ireneuszowi Piaseckiemu ze Szkółki Roślin Ozdobnych w Smętowicach, Jarosławowi Grzegorkowi z PSB Mrówka Gryfino, Markowi Woś z Nadleśnictwa Gryfino, Ewie Listowskiej ze Spółki Embud w Cedyni, Krzysztofowi Tarczyńskiemu z e Spółki Gryfskand z Gryfina. Później nastąpiło oficjalne przekazanie projektu dla Szpitala w Gryfinie. Spotkanie umilał swoimi występami Tadek Wasilewski.

Zdjęcia autorstwa Zbigniewa Włodarczyka udostępnione dzięki uprzejmości Gazety Gryfińskiej.


dodano: 31.08.2016 r.

Uprzejmie informujemy, że z dniem dzisiejszym z przyczyn od nas niezależnych zawieszamy działalność poradni specjalistycznych w Chojnie. Poradnia chirurgiczna, ginekologiczno-położnicza, urologiczna, otolaryngologiczna i okulistyczna zostaną tymczasowo przeniesione do Szpitala w Gryfinie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Do zobaczenia wkrótce w Chojnie.


dodano: 11.04.2016 r.

Już po raz siódmy Głos Szczeciński przyzna tytuły i nagrody m.in. lekarzom, pielęgniarkom oraz przychodniom w plebiscycie medycznym „Hipokrates” w poszczególnych powiatach. Więcej o tym, jak oddać głos na kandydata z powiatu gryfińskiego na : http://www.gs24.pl/plebiscyt/hipokrates/a/hipokrates-2016-powiat-gryfinski,9815530/

 


dodano: 03.03.2016 r.

Nowe Usg

Poszerzamy usługi diagnostyczne o badania Usg piersi oraz Usg bioderek u niemowląt. Jest to możliwe dzięki zakupowi dwóch najnowocześniejszych aparatów Usg marki Philips. Nowe aparaty są już do dyspozycji w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Gryfinie oraz w Pracowni Usg w Szpitalu.

Usg stawów biodrowych u niemowląt to jedno z najważniejszych badań oceniających rozwój stawów biodrowych. Pierwsze badanie stawów biodrowych dziecko ma zaraz po narodzinach. Jeśli neonatolog nie wykryje niczego, co mogłoby niepokoić, na kolejne badanie, tym razem do ortopedy, trzeba się wybrać, kiedy dziecko skończy 6 tygodni (ale przed ukończeniem 12 tygodni życia).

Badanie ultrasonograficzne piersi powinno być przeprowadzane regularnie po ukończeniu 30 lat. USG piersi jest jednym z elementów profilaktyki raka piersi. Jest to bezbolesne badanie, które pozwala wykryć guzki w piersiach na wczesnym etapie rozwoju.

 

 

 


dodano: 05.01.2016 r.

Certyfikat Systemu Zarządzania

dla Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o.

Misją Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o. o. jest:

„Świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie zapewniającym utrzymanie wiodącej pozycji w powiecie gryfińskim oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańcom powiatu i innym osobom przebywającym na obszarze działania Szpitala”

W celu realizacji swojej misji Zarząd Szpitala postanowił wdrożyć system Zarządzania Jakością w Szpitalu Powiatowym

w Gryfinie Sp. z o. o.

Dzięki zaangażowaniu całego personelu oraz aktywnej pracy auditorów wewnętrznych w dniach 4 – 6 listopada 2015 roku Szpital przeszedł pozytywnie audit certyfikujący przeprowadzony przez jednostkę zewnętrzną ISOCERT Sp. z o. o. - Wrocław.

W dniu 21 grudnia 2015 roku Szpital otrzymał Certyfikat poświadczający wprowadzenie i stosowanie systemu zarządzania zgodnego z wymaganiami  normy PN – EN ISO 9001 : 2009 w zakresie:

lecznictwa szpitalnego,

opieki długoterminowej – świadczenia pielęgnacyjno – opiekuńcze,

opieki paliatywnej i hospicyjnej,

opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień,

ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,

diagnostyki radiologicznej i obrazowej.

Posiadanie certyfikatu, to przede wszystkim ciągłe dążenie do spełnienia wymagań i oczekiwań pacjentów poprzez podnoszenie jakości we wszystkich obszarach działalności medycznej, poprawę organizacji pracy, dostosowanie infrastruktury Szpitala do obowiązujących wymagań prawnych.

 

Certyfikat

Załącznik nr 1 do Certyfikatu

Załącznik nr 2 do Certyfikatu


dodano: 21.12.2015 r.

Bielice pierwsze w województwie w Populacyjnym Programie Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza w Bielicach, która należy do struktur Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o. działa od 2013 roku i od pierwszego roku swojej działalności jest na pierwszym miejscu w województwie zachodniopomorskim w rankingu gmin realizujących Program Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Z raportu NFZ opublikowanego w listopadzie 2015 roku wynika, że z badań cytologicznych w Bielicach skorzystało ponad 50% kobiet.

O tajemnicę tego sukcesu zapytaliśmy lekarza z bielickiej poradni dr Marię Skowrońską-Tunię.

Dr Maria Skowrońska-Tunia:

„Przede wszystkim zasługa tego co się dzieje jest pani Ewy Nowackiej, położnej środowiskowej na tym terenie, która ma doskonały kontakt z pacjentkami. Jest tak doskonałą położną, że nakręca cały ten mechanizm, a ja najwyżej dokręcam. Pracuję już tutaj długo i muszę przyznać, że jest to bardzo wdzięczny teren: pacjentki są kontaktowe, posłuszne, jak się cos zaleci. To jest duży plus. Ale to jest wieloletnia praca pani Ewy, jako położnej środowiskowej, która ma dobry kontakt ze środowiskiem. Jak jest dobra położna – a pani Ewa naprawdę jest bardzo dobrym fachowcem, który doradzi, to pacjentka ma zaufanie do lekarza i wtedy przychodzi. Jakby więcej było takich położnych to, byłby raj na ziemi. Ja nigdy nie widziałam, żeby jakakolwiek pacjentka miała do pani Ewy żal albo uwagę. Wprost przeciwnie: przychodzą, słuchają. Pani Ewa prowadzi dużo działalności profilaktycznej: rozmowy, pouczenia.

Poza tym plusem jest też apteka w tym samym budynku, w której mamy doskonały kontakt z panią magister Zofią, która tu nam pomaga, doradza, kiedy pytamy o leki.

Przede wszystkim jest to dobre środowisko, wdzięczne, które ma do nas zaufanie. Jesteśmy cały czas dostępne dla pacjentek pod telefonem, mamy z nimi stały kontakt. To też jest bardzo ważne. Gdyby wszystkie poradnie działały na takiej samej zasadzie, to by było doskonale. Poza tym bardzo ważne jest, kiedy położna zna teren i trochę podpowie lekarzowi, jakie są obciążenia zdrowotne w rodzinie.

Lekarz też musi mieć bardzo dobry kontakt z pacjentem. Staram się mieć ciepły kontakt z ludźmi. Chociaż czasem muszę ostrzej zareagować, jeśli widzę, że pacjentka nie stosuje się do zaleceń. Bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z pacjentem. Wtedy pacjent ma zaufanie, wtedy pacjent wszystko powie.

Poza tym mamy też dobry kontakt ze szpitalem. To jest też dla mnie bardzo ważne, że mam gdzie kierować pacjentki. Mam w szpitalu podporę jeśli chodzi o sprzęt i sama baza szpitalna jest bardzo dobra. Uważam, że szpital w Gryfinie jest bardzo przyjaznym szpitalem, że to jest szpital, gdzie pacjenci się bardzo dobrze czują. Zresztą to wyrażają w swoich opiniach. Każda pacjentka, która jest skierowana do gryfińskiego szpitala bardzo dobrze się o szpitalu wypowiada. To jest tez bardzo ważne, że mam tę bazę. Lekarz z przychodni, który widzi pacjentkę przez kilkanaście minut to nie jest to samo, co obserwacja dobowa. Więc, jak ja mam doskonały kontakt z lekarzami ze szpitala to jest współpraca na sukces.  I dlatego mamy sukces, bo to nie jest praca tylko moja, tylko naprawdę wielu osób. Uważam, że szpital w Gryfinie jest jednym z najlepszych szpitali w regionie i nie uważam tak, dlatego że prowadziłam oddział w naszym szpitalu. Tam jest po prostu atmosfera domowa. Jest to mały szpital, w którym pacjentka nie jest pacjentką „tysięczną”, tylko jest „naszą” pacjentką, którą doskonale znamy. Sukces wypracowaliśmy wspólnie z wieloma osobami, ponieważ jest to system naczyń połączonych: od położnej środowiskowej, po lekarza, naszą bielicką aptekę i gryfiński szpital”.

Dr Maria Skowrońska-Tunia od grudnia 2012 roku prowadzi przyszpitalną Poradnię Ginekologiczno-Położniczą w Bielicach. Natomiast od 1984 roku pełniła funkcję ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie.

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy jest realizowany w oparciu o Ustawę z dnia 1 lipca 2005 roku o ustanowieniu wieloletniego programu „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych" (Dz.U.05.143.1200).

W ramach tego Programu panie w
wieku 25-59 lat aktualnie objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ otrzymują raz na 3 lata imienne zaproszenie na zgłoszenie się do gabinetu ginekologicznego w celu wykonania badania cytologicznego.

Bezpłatne badanie cytologiczne jest najskuteczniejszą formą profilaktyki raka szyjki macicy. Badanie jest bezpieczne, polega na pobraniu próbki komórek szyjki macicy i trwa zaledwie kilka minut.

Na zdjęciu dr Maria Skowrońska-Tunia z położną środowiskową Ewą Nowacką.


Wyjazd do Penkun

29 października 2015 r. pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie wraz z terapeutkami zajęciowymi Małgorzatą Jusza i Agnieszką Kwietniewską-Dobrowolską gościli w Niemczech na terenie Zamku w Penkun. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Tadka Wasilewskiego, której otwarcie miało miejsce miesiąc temu. Zapoznanie się z krótką historią zamku, oglądanie eksponatów były dodatkową atrakcją. Przewodnikiem po obiekcie był gryfiński animator kultury Tadek Wasilewski, który od wielu lat współpracuje z tutejszym Stowarzyszeniem działającym na rzecz Zamku w Penkun. Foto. Tadek Wasilewski

 


dodano: 27.05.2015 r.

Entonox, czyli tzw. gaz rozweselający jako znieczulenie dla pacjentek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o. została wprowadzona nowa metoda zwalczania bólu związanego z porodem- gaz medyczny Entonox, czyli tzw. gaz rozweselający. Stosuje się go w sytuacji, kiedy pacjentka odczuwa silne bóle porodowe. Może być alternatywą dla tradycyjnych metod znieczulania rodzących kobiet.

Gaz jest mieszaniną tlenu i podtlenku azotu w równych częściach. Z każdym wdechem następuje rozluźnienie mięśni miednicy, przez co skurcze są mniej bolesne, lub niemal wcale nieodczuwalne. Pacjentka dawkuje sobie gaz samodzielnie przez wymienny ustnik. W trakcie stosowania tego typu znieczulenia nie jest konieczna obecność lekarza anestezjologa. Wystarczy, że przy pacjentce są lekarz i położna.

Samodzielne podawanie mieszaniny podtlenku azotu i tlenu jest łatwe, bezpieczne i wymaga mniejszych zasobów niż inne metody uśmierzania bólu stosowane podczas porodu, np. znieczulenie zewnątrzoponowe. Nie wymaga szczególnego nadzoru i jest akceptowalne dla matek. Podtlenek azotu/tlen zapewnia uśmierzenie bólu i jest bezpieczny dla matki i noworodka. Nie odnotowano ujemnego wpływu gazu na dziecko. Podtlenek azotu nie ma wpływu na czas trwania porodu i nie wywiera działania rozkurczowego na macicę.

Pozytywne działanie tego środka przeciwbólowego potwierdza pani Agnieszka, która urodziła córkę 5 maja 2015 r. w gryfińskim Szpitalu:

„Gaz mogłam wdychać, kiedy pojawiły się pierwsze skurcze co pięć minut, ale wolałam poczekać na mocniejsze skurcze.  Środek wdychałam wtedy, kiedy czułam, że mam taką potrzebę. Na początku sceptycznie podchodziłam do tego gazu, ale wystarczyło kilka wdechów i poczułam wielką różnicę fizyczą i psychiczną. Bardzo się rozluźniłam. Wdychałam gaz w momencie, kiedy czułam, że zbliża się skurcz. Wystarczyły trzy,  cztery wdechy i już czułam się rozluźniona. Polecam gaz wszystkim paniom.”

Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Gryfińskiego Sp. z o.o. mogą bezpłatnie korzystać z tego rodzaju znieczulenia.


dodano: 26.05.2015 r.

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2015

 

W dniach 20-22.05.2015 roku pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Psychiatrycznego  w Nowym Czarnowie uczestniczyli w rozgrywkach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2015. Eliminacje miały miejsce w Niechorzu, natomiast zakwaterowanie w Pogorzelicy. Mecze rozgrywały drużyny z województw: zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze z niesamowitym poszanowaniem zasad Fair Play. Emocje piłkarskie organizatorzy wspaniale umieli wyciszyć imprezami towarzyszącymi, które integrowały zawodników 21 drużyn. Pierwszy wieczór 20.05.2015 należał do Indian i Kowbojów. Były konkursy wspólna zabawa przy muzyce z dzikiego zachodu i ognisku oraz drobne nagrody i dużo radości. Drugi wieczór po kolacji z jubileuszowym tortem z okazji 15- lecia Seni cup, wszyscy spędzili na plaży tańcząc Zumbę. Zabawę prowadziła wesoła instruktorka. Było również przeciąganie liny i występy artystyczne niepełnosprawnych artystów.  Za taniec wszyscy otrzymali po paczce kawy.

Spędzony czas z „niezwykłymi ludźmi” -  to czas pełen wzruszeń i pozytywnych emocji. Zwykły sport w wykonaniu „ niezwykłych ludzi” wygląda podobnie i zupełnie inaczej.....


Zawód z pasją

12 maja 2015 r. dr Andrzej Domański na zaproszenie gryfińskiego gimnazjum uczestniczył w spotkaniu pt: "Zawód z pasją". Dr Domański opowiadał o zawodzie lekarza i odpowiadał na pytania uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy są zainteresowani podjęciem pracy w tym zawodzie.


Plebiscyt "Hipokrates"

Zapraszamy pacjentów do udziału w plebiscycie Głosu Szczecińskiego "Hipokrates". Zachęcamy do głosowania na Najpopularniejszego Lekarza, Pielęgniarkę (lub Pielęgniarza) i Położną powiatu gryfińskiego. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia. Więcej na www.gs24.pl


Terapia zajęciowa w ZPOP

Od listopada 2014 r. pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego uczestniczą w terapii zajęciowej prowadzonej przy udziale Tadka Wasilewskiego. W ramach zajęć pacjenci wspólnie z personelem śpiewają i grają na instrumentach. Ten rodzaj muzykoterapii jest prowadzony w ZPOP cyklicznie raz w miesiącu.


W dniu 24 października 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbyło się Wspólne Posiedzenie Stałych Komisji Rady Powiatu. Spotkanie dotyczyło koncepcji budowy nowego szpitala. Prezes "Domu Lekarskiego" S.A. Dariusz Piotrowski przedstawił prezentacje dotyczącą wariantów budowy nowego budynku szpitala, przy ul. Parkowej w Gryfinie oraz koszty i terminy tego przedsięwzięcia.

Ponadto drugim ważnym punktem omawianym na spotkaniu Komisji była prezentacja Zachodniopomorskiego Klastra Medycznego "iSYNERGIA", do którego przystąpił Powiat Gryfiński. Klaster medyczny zrzesza w swoich szeregach podmioty wspólnie działające w województwie zachodniopomorskim na rzecz rozwoju obszaru na płaszczyźnie medycznej. 
Prezentacji założeń celów i korzyści przystąpienia do klastra przedstawiła Beata Najda Członek Zarządu ZKM „iSYNERGIA”.

W posiedzeniu uczestniczyli również: Prezes Zarządu „Szpitala Powiatowego w Gryfinie” Spółka z o.o. Edyta Nowotarska, Zastępca Dyrektora szpitala ds. administracyjno – technicznych Małgorzata Szewczuk oraz członkowie Rady Nadzorczej Szpitala Mieczysław Sawaryn i Jacek Chmielewski i Przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położonych Elżbieta Dudarewicz.

źródło: http://www.gryfino.powiat.pl/index.php/wydarzenia-lokalne/1374-wspolne-posiedzenie-stalych-komisji-rady-powiatu


Udział pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół

Dnia 16 października 2014 r. reprezentacja Pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie – Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie brała czynny udział w cyklicznej, corocznej imprezie "Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół". Pacjenci na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystawili przedstawienie muzyczne pod tytułem "Piosenka jest dobra na wszystko". Przedstawienie zostało przygotowane w ramach terapii zajęciowej pod kierownictwem Agnieszki Kwietniewskiej - Dobrowolskiej i Małgorzaty Juszy. Artyści, personel i zaproszeni goście bawili się wspaniale, wszystkim udzieliła się niesamowita, pozytywna energia.


Mammografia w Gryfinie 

W sobotę 27 września Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. gościł mammobus z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pacjentki z Gryfina wykonały bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktycznego „PRZEŻYJMY JAK NAJDŁUŻEJ” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Z badań skorzystały panie w wieku 45-49 lat i 70 +.

O kolejnych przyjazdach mammobusu Szpital będzie informował na stronie www.szpital-gryfino.pl

 


Konsultacje społeczne 

W dniu 13 sierpnia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne z pacjentami Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o.

Ze strony Szpitala obecni byli Edyta Nowotarska – Prezes Zarządu, dr Janusz Syfert – z-ca Dyrektora ds. medycznych, Małgorzata Szewczuk – z-ca Dyrektora ds. administracyjnych, dr Dorota Rydzewska – Ordynator oddziału medycyny paliatywnej, dr Maciej Cukierman – Kierownik Izby Przyjęć.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Gryfinie był obecny Wojciech Konarski – Starosta Powiatu Gryfińskiego.

Konsultacje społeczne zostały zorganizowane, ponieważ osoby zarządzające Szpitalem chcą poznawać opinię pacjentów i ich rodzin o poziomie opieki medycznej świadczonej w Szpitalu, o ich spostrzeżeniach i odczuciach w trakcie leczenia, obawach i pomysłach na to, co można jeszcze zmienić, aby poziom opieki był wyższy. Tematem pierwszych konsultacji było funkcjonowanie  Izby Przyjęć.

W spotkaniu wzięły udział dwie panie: siostra pacjentki oddziału wewnętrznego i oddziału medycyny paliatywnej oraz pacjentka oddziału ginekologiczno-położniczego.

W trakcie rozmowy osoby kierujące Szpitalem otrzymały wiele cennych uwag zarówno o funkcjonowaniu Izby Przyjęć jak i oddziałów szpitalnych.

Podkreślono, że warto jest brać udział w takich konsultacjach, bo jest to odpowiednia forma przekazywania uwag. Spotkania tego typu będą organizowane cyklicznie.

 


Gryfino, lipiec 2014

PODZIĘKOWANIE

Na ręce Dyrekcji Szpitala w Gryfinie

pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wspaniałą opiekę, jaką miała moja mama Stanisława Wołodkowicz podczas przebywania w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gryfinie (lipiec 2013-maj 2014).

Listem tym pragnę wyrazić swoją ogromną wdzięczność dla pana Ordynatora Oddziału oraz dla całego zespołu terapeutycznego, którzy sprawowali pieczę nad zdrowiem i samopoczuciem mojej mamy.

W szczególności wyrażam wdzięczność dla pani rehabilitantki, pań pielęgniarek oraz pań pomagających, za ich oddanie, serdeczność, troskę, za profesjonalizm i ogromne serce, za stworzenie bardzo pozytywnej i prawie rodzinnej atmosfery swoim pacjentom.

W ciągu całego okresu pobytu mamy w ZOL byłam zachwycona funkcjonowaniem tego oddziału. Wielokrotnie odwiedzałam mamę, o różnych porach dnia, bez jakiejkolwiek regularności, w różne dni tygodnia w zależności od moich możliwości – spotykałam się tylko z wyrozumiałością i uśmiechem osób pracujących. Mama była zawsze tak samo zadbana i wypielęgnowana, niezależnie od tego, która zmiana miała dyżur i zawsze widziałam pracujący dany zespół na salach, u pacjentów. Mimo schorzeń i dolegliwości mojej mamy, które uniemożliwiły mi sprawowanie opieki – stres związany z przebywaniem w obcym miejscu został zniesiony do minimum. Mama była spokojna, zadowolona z opieki, na nic się nie skarżyła. Cały personel znał wszelkie indywidualne zachowania i potrzeby mamy, jak i reszty pacjentów. Wszyscy pracownicy podchodzili do tych schorowanych starszych ludzi z wielkim szacunkiem i ogromnymi pokładami ciepła i cierpliwości. Miła atmosfera stworzona pacjentom, włączone radio prawie w każdej sali, kwiaty na parapetach, tematyczne dekoracje i kolorowe stroiki, czyste sale, a przede wszystkim zadbani i starannie dopilnowani pacjenci – są efektem ogromu pracy i zasługą całego, bardzo zgranego zespołu. Miałam wrażenie, jakby moja mama przebywała w placówce wzorcowej, skąd inni powinni brać przykład, jak może wyglądać ZOL. Uważam, że należałoby dołożyć wszelkich możliwych starań i środków, aby tak wspaniały zespół pozostał w całym swoim składzie i kontynuował swoje jakże wspaniałe dzieło oraz aby ich trud i praca – znacznie wychodzące poza wymagane standardy opieki – zostały docenione i nagrodzone.

Bardzo wdzięczna córka, Dorota Myślak.


Oddział Medycyny Paliatywnej

Szpital Powiatowy w Gryfinie Spółka  z o.o. powiększa zakres świadczonej opieki medycznej. Od 01 lipca rozpocznie działalność Oddział Medycyny Paliatywnej  zlokalizowany w Gryfinie przy ulicy Armii Krajowej 8. Na początek do dyspozycji pacjentów przygotowano 5 łóżek.
Do objęcia pacjenta opieką paliatywną i hospicyjną niezbędne jest jest skierowanie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Natomiast ostateczną decyzję o przyjęciu chorego na oddział podejmuje lekarz specjalista medycyny paliatywnej.
Świadczenia opieki paliatywnej i hospicyjnej są udzielane pacjentom cierpiącym na nieuleczalne i postępujące schorzenia. W zakresie tych świadczeń pacjentowi nieodpłatnie gwarantowane są świadczenia udzielane przez lekarzy oraz pielęgniarki, gwarantowane jest leczenie farmakologiczne, leczenie bólu oraz leczenie innych objawów somatycznych.
Ponadto zapewniana jest opieka psychologiczna nad pacjentem i jego rodziną, rehabilitacja i niezbędne badania diagnostyczne, wynikające z przebiegu choroby, a także zaopatrzenie w wyroby medyczne.
Dodatkowo pacjentów paliatywnych otacza się  opieką wyręczającą, która polega na przyjęciu do oddziału medycyny paliatywnej chorych, którzy nie znajdują się na stałe pod opieką udzielaną w warunkach stacjonarnych, na okres nie dłuższy niż 10 dni.

Fotorelacja z uroczystego otwarcia oddziału:

Wywiad z Dorotą Rydzewską – ordynatorem oddziału:

http://www.youtube.com/watch?v=92JmXIdstxQ&feature=youtu.be


Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 

 

W dniach 21-23.05.2014 r. reprezentacja pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie - Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Psychiatrycznego z Nowego Czarnowa brała udziałw kwalifikacjach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup, które odbyły się w Niechorzu.

Reprezentacja Szpitala Powiatowego była żeńsko – męska, mimo debiutu w tej prestiżowej imprezie sportowej były pierwsze sukcesy. Pacjenci dopingowani przez personel Zakładu wygrali dwa z sześciu meczy w grupie D. Radość była wielka i pozostała miłość do tego rodzaju terapii. Z rąk organizatorów Kapitan drużyny otrzymał pamiątkowy puchar a wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami pamiątkowe medale. W trakcie trwania całej imprezy towarzyszyła niesamowita atmosfera – czas na chwile się zatrzymał. Personel i sami zawodnicy doświadczyli „ zwykłego sportu w wykonaniu niezwykłych ludzi”. Pacjenci otrzymali również piłkę, która służy do dalszych treningów. Przygotowujemy się do następnych kwalifikacji w roku 2015.

  


5 czerwca 2014 r.

 Podziękowanie

„Chylę czoła przed drobnymi uczynkami – tymi, o których mówi się: „ach, to pestka” albo „to nic wielkiego” – dzięki nim życie ma sens”

Z całego serca pragnę podziękować prowadzącemu mojego męża, doktorowi Pelczarskiemu za wszelką pomoc oraz starania przywracania za wszelką cenę życia w ostatnich ciężkich chwilach oraz za całokształt, za każde przebywanie na oddziale.

Z poważaniem żona i córka

-Imię i nazwisko dziękujących znane szpitalowi-

 

 


                                   Podziękowanie

W czasie 06.05. – 14.05.2014 byłem leczony w Szpitalu Powiatowym z rozpoznaniem ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego. Już w momencie przyjęcia spotkałem się z dużą uprzejmością, życzliwością i współczuciem bólu. Po skierowaniu na Oddział Wewnętrzny byłem wręcz zaszokowany podejściem całego personelu medycznego, uśmiechem i życzliwością oraz podejmowanymi krokami badań w celu dokładnego zdiagnozowania moich dolegliwości. Przez okres 5 dni mogłem dokładnie przyjrzeć się ciężkiej i odpowiedzialnej pracy lekarzy, pielęgniarek oraz podejścia pacjentów do zaleceń lekarzy (palenie tytoniu, dieta) a mimo to nie tracili do nich uśmiechu i dobrego słowa. W trakcie pobytu na Internie odwiedził mnie Pan Doktor chirurg w celu przebadania i postawienia dalszego leczenia. Z takimi lekarzami chciałbym mieć kontakty do moich ostatnich dni. Dnia 11.05.2014 przeniesiono mnie na Oddział Chirurgii, gdzie i tu spotkałem identyczne podejście do pacjenta. Pomimo zakorzenionej opinii o złych szpitalach po tak miłym podejściu personelu medycznego poddałem się zabiegowi bez jakiegokolwiek kompleksu czy strachu. Dziękuję Ordynatorom Oddziału Chirurgii i Oddziału Wewnętrznego za stworzenie wspaniałych zespołów stawiających pacjentów na nogi (pomimo braku szacunku niektórych z pacjentów – tłumaczą to chorobą – którzy potrafią z uśmiechem pomagać chorym. Dla mnie jesteście Wielcy i z szacunkiem działajcie tak dalej. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ.

-Imię i nazwisko dziękującego znane szpitalowi-

 


 

                                 Podziękowanie

 W dniu 11 maja 2014 roku o godzinie 20.40 w szpitalu im. Jana Pawła II w Gryfinie urodziłam ukochanego synka. W imieniu moim i męża chcemy serdecznie podziękować personelowi, który   w  tym czasie sprawował dyżur. Z całego serca dziękujemy Pani Irenie Lisowskiej, Pani Iwonie Rawickiej, Pani Jadwidze Baranowskiej, Pani Katarzynie Kreft oraz Pani Joli (przepraszamy, nie znamy nazwiska). Wyżej wymieniony zespół wykazał się fachową pomocą i bezcenną opieką. Cieszymy się, że trafiliśmy ,,pod skrzydła" tego szpitala.

 

Magdalena, Grzegorz i Filipek Podleśni

 

 

 

 

 

 


                          Dyrekcja

                                         Szpitala Powiatowego  w Gryfinie Sp. z o.o.

Podziękowanie dla personelu Oddziału Chirurgii                                            

W związku z moim pobytem na  Oddziale Chirurgii w dniach 10-12.04.2014 pragnę złożyć na ręce Dyrekcji serdeczne podziękowania dla całego personelu szczególne dr Domańskiemu  za zaangażowanie, profesjonalizm oraz fachową opiekę medyczną,  życzliwość, ciepłe słowa.

Pragnę również życzyć dużo siły i cierpliwości do dalszej trudnej pracy.

Panująca  na Oddziale atmosfera, dobra organizacja pracy oraz nienaganna czystość zasługują na uznanie.

Z wyrazami szacunku

Iwona Sujka

 

 

 


Nowy sprzęt od WOŚP

Pod koniec stycznia Oddział Neonatologiczny otrzymał nowoczesny inkubator zamknięty, lampę do fototerapii, stanowisko do resuscytacji oraz nieinwazyjny miernik bilirubiny. W kwietniu na oddział trafi również kardiomonitor. Nowy sprzęt jest darem od Fundacji WOŚP.

Bilirubinometr jest urządzeniem do przesiewowego, nieinwazyjnego przezskórnego pomiaru poziomu bilirubiny, czyli nie pobieramy krwi , co eliminuje stres małych pacjentów. Urządzenie to służy do oznaczania zażółcenia tkanki podskórnej u nowonarodzonych dzieci natychmiast po wykonaniu badania wykonanego w dowolnym miejscu w szpitalu.

Inkubator zapewnia kontrolowane i komfortowe środowisko dla wcześniaków oraz dzieci urodzonych w terminie. Kontroluje on temperaturę, tlen oraz wilgotność, które są istotne w pierwszych godzinach życia.

Stanowisko resuscytacyjne to sprzęt przeznaczony do pracy w pokoju porodowym oraz położniczym, niezbędny podczas oceny funkcji życiowych noworodka zaraz po porodzie, wyposażony w tzw. zestaw pierwszej pomocy przy podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących zdrowia małego pacjenta – czyli głównie wspomaganie oddechowe, ale takie, które zapewni komfort delikatnym drogom oddechowym wymagającego pacjenta.


 Co zabrać na porodówkę...

 

Jeśli zbliża się termin porodu i zdecydowałaś, że Twoje dziecko przyjdzie na świat w naszym szpitalu, to najwyższy czas na spakowanie torby! Co do niej włożyć? Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy. Gdy pojawią się pierwsze skurcze i trzeba będzie jechać na porodówkę, nie będziesz miała czasu i głowy do pakowania. Przygotuj się zatem wcześniej. Nawet kilka tygodni! Na porodówce musisz mieć dokumenty: dowód osobisty i kartę przebiegu ciąży. Powinnaś mieć również aktualne wyniki badań: grupę krwi, WR i HBS oraz GBS.

 

Rzeczy potrzebne dla Ciebie do porodu to: dwie koszule na czas porodu i co najmniej dwie rozpinane na czas karmienia, szlafrok lub rozpinany sweter, kapcie, dwie paczki dużych jednorazowych wkładów ginekologicznych (Szpital oferuje zastępczo ligninę), bawełniane lub jednorazowe majtki, przybory toaletowe: ręcznik kąpielowy i zwykły, chusteczki (jeśli masz długie włosy, weź także gumkę), klapki pod prysznic, woda niegazowana w małych butelkach. Szpital zapewnia nieodpłatnie ubranie ochronne i ochraniacze na obuwie dla osoby towarzyszącej.

 

Rzeczy potrzebne dla dziecka po porodzie to: Można mieć ze sobą: chusteczki nawilżane + pampersy, bawełniane body, śpioszki, kaftaniki, kocyk i rożek. W razie braku Szpital oferuje swoje ubranka.

 

Warunki na sali porodowej naszego szpitala:Pokój narodzin wyposażony jest w : 2 łóżka porodowe (łóżka przedzielone są od siebie ścianką), kardiotokografy do monitorowania czynności skurczowej macicy i akcji serca dziecka, kącik noworodka. Rodząca może przebywać na sali porodowej z jedną bliską osobą towarzyszącą nieodpłatnie. Dziecko bezpośrednio po porodzie umieszczane jest na brzuchu matki (kontakt „skóra do skóry”) i ma z nią kontakt jeśli pozwala na to stan matki i dziecka. Na sali położniczej stosowany jest system rooming tzn. zdrowy noworodek przebywa na wspólnej sali z mamą od narodzin do dnia wypisu.

 

Nasz szpital jest placówką I stopnia referencyjności i nie ma możliwości leczenia wszystkich przypadków patologii ciąży i porodu.


Rocznica otwarcia ZOL-u 

 

W dniu 14 lutego 2013 roku odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Gryfinie. W tym roku obchodziliśmy 1 rok działalności naszego zakładu. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Prezes Edytę Nowotarską, zastępcę Dyrektora Małgorzatę Szewczuk, kierownika zakładu Jana Pelczarskiego oraz personel Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. Zakład Opiekuńczo – Leczniczy powstał z myślą o pacjentach, u których rozpoznano choroby przewlekłe i którzy wymagają całodobowej pielęgnacji. Jednak trafiają też do niego pacjenci po leczeniu szpitalnym z pełną diagnozą, którzy wymagają dalszej hospitalizacji, ale ze względu na stan zdrowia, niesprawność fizyczną i konieczność kontroli lekarskiej potrzebują pielęgnacji i rehabilitacji. Nasz zakład zapewnia profesjonalną pomoc i opiekę. Cieszymy się że mogłyśmy być z nimi przez rok i życzymy sobie następnych lat.

Personel Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Gryfinie.

 


Otwarcie nowej pracowni RTG

18 grudnia 2013 r. w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie odbyło się otwarcie nowej, cyfrowej pracowni RTG. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały prezes Spółki z o.o. „Szpital Powiatowy w Gryfinie” Edyta Nowotarska i radiolog dr Marlena Mościcka. Nowy aparat cyfrowy ma bardzo szeroki zakres czułości, pozwala na ograniczenie dawki użytego promieniowania, a co za tym idzie następuje ochrona pacjenta przed nadmiernym czasem ekspozycji.

Dodatkowo aparat gwarantuje zdecydowanie lepszą jakość diagnostyczną obrazu tkanek miękkich jak i kostnych, czego nie było przy zdjęciach z zużyciem analogowego RTG. Należy dodać, iż aparat Philips Dura Diagnost Comapct, jest najnowocześniejszym sprzętem nie tylko w Polsce, ale i w Europie.